Залежність від інтернету та соцмереж порушує здоров’я підлітків – вчені

Інтернет-залежність порушує роботу мозку у підлітків – дослідження

© depositphotos/[email protected] Залежність від інтернету можна констатувати, якщо людина не здатна, наприклад, протистояти бажанню безцільно скролити стрічки соціальних мереж багато разів на день, і це негативно впливає на її продуктивність та настрій.

У групи підлітків з інтернет-залежністю виявлено зниження функціональних зв’язків у ділянках мозку, відповідальних за активне мислення (мережа виконавчого контролю), заявили вчені Університетського коледжу Лондона на основі дослідження, результати якого опубліковано в науковому журналі Plos Mental Health.

Дослідники проаналізували дані 237 людей віком від 10 до 19 років із формальним діагнозом інтернет-залежності у період з 2013 по 2023 рік.

Активність мозку підлітків вивчали за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ). Наслідки інтернет-залежності виявили в активності багатьох нейронних мереж. Такі зміни, за словами вчених, призводять до адиктивної поведінки, порушення інтелектуальних здібностей, фізичної координації та психічного здоров’я.

«Підлітковий вік – це вирішальний етап розвитку тіла та особистості, під час якого мозок особливо схильний до інтернет-залежності. Наше дослідження показало, що така залежність може погіршити стосунки підлітка із сім’єю та друзями, змусити брехати про активність в інтернеті, порушити режим харчування та сну», – коментує Макс Чанг з Інституту здоров’я дітей Університетського коледжу Лондона.

Вчені підкреслили, що інтернет дає безліч переваг, проте підліткам слід навчитися дозувати його використання, щоб він не перенавантажував мозок і, таким чином, не порушував якість життя.

Очікується, що подальші, більш детальні дослідження у цій темі дозволять розробити протокол для лікування конкретно інтернет-залежності.

Восени 2023 року генеральні прокуратури 33 штатів США подали до суду на Instagram, звинувативши соцмережу в негативному впливі на підлітків.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *