Зіткнення DART з астероїдом – частинки Діморфа можуть досягти Землі та Марсу

Зіткнення апарату NASA з астероїдом: уламки небесного тіла можуть летіти до Землі

Частинки Діморфа можуть досягти Землі © NASA Але вони досягнуть її не скоро.

Майже два роки тому апарат NASA Double Asteroids Redirect Test (DART) врізався у Діморф – супутник астероїда Дідім. Місія продемонструвала можливість того, що потенційно небезпечні для Землі астероїди можна відхиляти від курсу зіткнення з допомогою впливу апаратами.

Але зіткнення викликало хмару уламків. Тепер міжнародна група вчених вирішила перевірити, чи можуть ці уламки досягти Землі чи Марса у вигляді метеоритів, повідомляє Science Alert.

Дослідники провели серію симуляцій, яка показала, що уламки можуть досягти Марса та системи Земля-Місяць вже протягом десятиліття.

Дослідницьку групу очолив доктор Елой Пенья-Асенсіо, науковий співробітник групи досліджень та технологій астродинаміки далекого космосу (DART) у Політехнічному інституті Мілана. У своєму дослідженні Пенья-Асенсіо та його колеги спиралися на дані, отримані за допомогою супутника Light Italian CubeSat для візуалізації астероїдів (LICIACube), який супроводжував місію DART та був свідком кінетичного ударного випробування.

Використавши ці дані, вчені змогли визначити початкові умови викиду речовини, включаючи його траєкторію та швидкість руху: від кількох десятків метрів за секунду до приблизно 500 м/с. Після цього дослідники змоделювали подальший рух уламків за допомогою суперкомп’ютерів у центрі навігації та допоміжної інформації NASA (NAIF).

У ході моделювання вчені відслідковували рух трьох мільйонів частинок, які утворилися внаслідок зіткнення DART із Діморфом.

«Розмір частинок у нашому моделюванні варіювався від 10 сантиметрів до 30 мікрометрів, причому нижній діапазон представляв найменші розміри, здатні виробляти метеори на Землі з використанням сучасних технологій. Верхній діапазон був обмежений тим фактом, що спостерігалися лише викинуті фрагменти розміром сантиметр», – заявили вчені.

Результати моделювання показали, що частинки досягнуть Землі або Марса протягом найближчих 10 років або трохи пізніше, залежно від того, наскільки швидко вони рухаються після удару.

Наприклад, частки, викинуті зі швидкістю нижче 500 м/с, можуть досягти Марса приблизно за 13 років, тоді як ті, що викинуті зі швидкістю, що перевищує 1,5 км/с, можуть досягти Землі лише за сім років. Але моделювання вчених показало, що, швидше за все, пройде до 30 років, перш ніж якийсь із цих викидів буде помічений на Землі.

Разом з тим, вчені зазначили, що частинки, що утворилися, можуть бути занадто малі для того, щоб їх можна було побачити в атмосфері у вигляді метеорів. Але, за словами дослідників, необхідно відслідковувати частки, щоб зрозуміти, чи зіткнення створить новий метеорний потік Диморфіди.

«Якщо ці викинуті фрагменти Діморфа досягнуть Землі, вони не становитимуть жодної небезпеки. Їх невеликий розмір і висока швидкість змусять їх розпастися в атмосфері, створивши прекрасну смугу, що світиться в небі», – заявив Пенья-Асенсіо.

Нагадаємо, запуск місії DART відбувся 24 листопада 2021 року, його здійснили за допомогою ракети-носія Falcon 9. У ніч на 27 вересня 2022-го він врізався в Діморф на швидкості близько 23 760 кілометрів на годину.

Подвійну систему відкрили ще 1996 року. Вона складається з двох небесних тіл: Дідіма діаметром близько 780 метрів і Діморфа, діаметр якого оцінюється в 160 метрів.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *