Вояджер 1 має проблеми з пам’яттю, з’ясували вчені NASA

NASA виявило причину збою у

© NASA У 46-річного космічного апарату почалися проблеми із пам’яттю.

Американське агентство NASA встановило причину збою у “Вояджері-1” – космічному апараті, який першим в історії людської науки вилетів за межі Сонячної системи (у 2012 році), і в 2023 році його повідомлення на Землю стали нерозбірливими, пише Forbes.

Проблему виявили у підсистемі польотних даних – комп’ютері, який спілкується з модулем телеметрії космічного апарату, щоб надсилати наукові та інженерні дані на Землю. Дані поверталися у нерозбірливому вигляді. Винуватцем виявився один чіп, що входить до складу FDS.

Довгі пошуки проблеми увінчалися успіхом завдяки “тичку”, який NASA відправило у бік зонда в березні і який змусив “Вояджер-1” відправити сигнал у відповідь, пов’язаний із даними з пам’яті FDS.

“Використовуючи дані, команда підтвердила, що близько 3% пам’яті FDS пошкоджено, що не дозволяє комп’ютеру виконувати нормальні операції”, – пояснили в NASA.

Агентство спілкується з космічним апаратом на відстані понад 15 мільярдів миль. Радіосигнал доходить до “Вояджера-1” за 22.5 години, і стільки ж часу потрібно для отримання відповіді.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *