Спалах над Іспанією та Португалією – вчені розповіли, що могло стати причиною – відео

У небі над Європою вибухнула вогненна куля: що це було

У небі над Іспанією та Португалією бачили яскравий спалах © ABC News Спалах бачили над Іспанією та Португалією.

Вночі 19 травня в небі над Іспанією та Португалією було помічено яскравий спалах блакитного, зеленого та білого світла. За словами експертів, це був фрагмент поки що невідомої комети, який рухався на швидкості близько 160 тисяч кілометрів на годину, повідомляє The New York Times.

На кадрах, опублікованих у соціальних мережах, видно, що спалах ненадовго перетворив ніч на день.

Як правило, смуги світла у небі з’являються через падіння астероїдів, які згоряють в атмосфері. Але вогненна куля, помічена на вихідних, рухалася з вражаючою швидкістю 160 тисяч кілометрів на годину. Це більш ніж у двічі вище за швидкість, яка характерна для астероїдів. Крім того, за словами експертів, об’єкт рухався дивною траєкторією, не схожою на ту, яку зазвичай вибирають космічні камені, що рухаються навколо Землі.

Все це сталося тому, що об’єкт, що впав, не був астероїдом. Це був фрагмент комети — крижаного об’єкта, який, можливо, утворився на зорі Сонячної системи, що згорів в атмосфері на висоті близько 60 кілометрів над Атлантичним океаном.

За даними Європейського космічного агентства (ESA), жоден із його фрагментів не досяг Землі.

Варто зазначити, що фрагменти комет нерідко стають причиною появи «зірок, що падають» на небі. Декілька метеорних дощів, які можна спостерігати на Землі, з’являються через те, що планета проходить крізь хмару уламків, породжених кометою. Наприклад, Персеїди, які можна побачити у серпні, є результатом входження в атмосферу фрагментів комети Свіфта-Туттля.

Падіння цих фрагментів викликає спалахи, схожі на той, який викликав об’єкт, помічений у вихідні. Повітря перед об’єктами стискається та нагрівається, що призводить до руйнування, розтріскування та знищення уламків. Цей руйнівний процес вивільняє світло — і якщо об’єкт досить великий, потужну ударну хвилю, коли він віддає свою величезну кінетичну енергію.

Нагадаємо, у ніч на 1 травня жителі кількох областей України бачили в небі яскравий спалах. У небі над нашою країною згорів метеор.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *