Скарби династії Мін – археологи знайшли на дні моря кораблі, що затонули, з артефактами

Археологи виявили скарбницю артефактів на затонулих кораблях династії Мін

На місці стародавньої аварії корабля знайшли тисячу цінних артефактів © State Administration of Cultural Heritage/Government of Hainan province Вони лежать на дні Южно-Китайського моря.

Дайвери витягли понад 900 артефактів, які лежали в затонулих кораблях, знайдених на дні Південно-Китайського моря. Їм вдалося знайти, зокрема, фарфорові вироби, мідні монети та багато прикрашені керамічні вироби, повідомляє Live Science.

Згідно з заявою уряду Китаю, у жовтні 2022 року дослідники виявили затонулі кораблі на глибині близько 1500 метрів на дні моря, яке омиває береги Китаю, В’єтнаму та Філіппін.

Кораблі-близнюки, що датуються періодом династії Мін (1368-1644 роки), знаходяться на відстані близько 1,5 км від узбережжя Санья, міста на китайському острові Хайнань. Відстань між кораблями становить близько 22 км.

У 2023 році вчені розпочали розкопки за допомогою глибоководного апарату під назвою «Шеньхай Юнші» або «Глибоководний воїн».

“Уламки кораблів відносно добре збереглися, і було виявлено велику кількість реліквій”, – заявив на прес-конференції в 2023 році Ян Ялінь, директор департаменту археології Управління національної культурної спадщини Китаю.

В результаті дослідникам вдалося виявити безліч фарфорових і керамічних виробів, а також мідні монети на місці першої аварії корабля. Вантаж цього судна прибув із Цзиндечженя, відомого як порцелянова столиця Китаю.

На другому кораблі знайшли 38 артефактів, у тому числі пиломатеріали, фарфорові та керамічні вироби, спіралеподібні тюрбани та оленячі роги.

Раніше вчені із Центру археології Південно-Казахстанського педагогічного університету імені Озбекалі Жанібекова провели розкопки трьох курганів могильника Толебайтобе. В результаті їм вдалося виявити знахідки, які відносяться до періоду існування держави Кангюй та демонструють розвинене ювелірне мистецтво того часу.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *