Сигнал з Марса вдалося розшифрувати – що він передавав – фото

«Інопланетний» сигнал з Марса: через рік його вдалося розшифрувати

Сигнал, отриманий із Марса, розшифрували © A Sign In Space Його розшифрувала команда з батька та доньки.

Близько року тому люди по всій планеті отримали “виклик з небес”: послання, яке потрібно розшифрувати. Це послання створила Даніела де Пауліс, художниця-резидент інституту SETI. Метою було зімітувати інопланетний сигнал. І, незважаючи на земне походження, послання справді прийшло з іншої планети, повідомляє IFLScience.

Сигнал A Sign In Space був відправлений з орбітального апарату ExoMars Trace Gas Orbiter (TGO) Європейського космічного агентства 24 травня о 19:00 за всесвітнім координованим часом і отриманий через 16 хвилин телескопічною решіткою Аллена Інституту SETI, телескопом в обсерваторії Грін-Бенк та обсерваторією радіоастрономічної станції Медицина станції Медицин. До спроби розшифрувати повідомлення приєдналися чотири тисячі людей.

І 7 червня цього року його вдалося розшифрувати Джону та Сарі (імена вигадані). Вони вивчили зашифроване повідомлення, розглядаючи можливість того, що воно пов’язане з відомою обчислювальною моделлю, яка називається клітинним автоматом.

У цій моделі пікселі можна вважати «живими» або «мертвими» і такими, що розвиваються за певними правилами. Модель може створювати складні сценарії, які розвиваються на основі базових правил, і вона використовувалася для переходу від, здавалося б, безглуздого повідомлення, повного одиниць та нулів (живих чи мертвих пікселів), до чогось, що мало сенс.

Джон і Сара використовували ігровий движок Unity і піддали повідомлення 6625 перетворенням, щоб декодувати двійкове повідомлення. Воно виявилося зображенням п’яти амінокислот. Ці «цеглинки життя» представили у вигляді блоків із різної кількості пікселів. Один для водню, шість для вуглецю, сім для азоту та вісім для кисню.

Але це лише початок розшифрування послання. У майбутньому належить з’ясувати, чому було відправлено саме ці п’ять амінокислот.

Раніше вчені заявили про те, що людська цивілізація знаходиться на низькому рівні розвитку, через що ми не можемо встановити контакту з інопланетянами. За їх словами, за шкалою Кардашева наша цивілізація відноситься до типу 0,78, але «щось цікаве» починається лише у цивілізацій ІІ типу.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *