Сидячий спосіб життя – вчені дізналися, як зменшити виникнення пов’язаних із ним ризиків

Вчені знайшли продукт, здатний зменшити ризики від сидячої роботи

© UNSW Sydney Для цього вони проаналізували спосіб життя 10 тисяч людей.

Нові дослідження доводять, що вживання кави приносить користь здоров’ю: у тих, хто п’є каву і веде сидячий спосіб життя,  ризик смерті знижується у порівнянні із тими, хто за такого самого способу життя не вживає кави.

Дослідження, опубліковане в журналі BMC Public Health, мало на меті оцінити зв’язок між щоденним часом сидіння та споживанням кави на смертність від усіх причин і, зокрема, серцево-судинних захворювань серед дорослих у США.

Вчені упродовж 10 років аналізували дані 10 тисяч осіб, які ведуть сидячий спосіб життя і з’ясували, що всього один продукт може знизити ризик виникнення захворювань.

Їх запитали, скільки годин на день вони проводять сидячи, а також скільки кави п’ють упродовж дня. Після учасникам опитування провели медичний огляд. З’ясувалося цікаве: офісні працівники, які сиділи за столом шість годин і більше, але споживали дві-три чашки кави на день, мали на третину менший ризик померти від будь-яких захворювань протягом десятиліття.

Дослідники пов’язують це з потужним протизапальним ефектом напою. За словами вчених, корисні властивості кави дають змогу домогтися зниження ризику розвитку безлічі небезпечних захворювань. Тому чашечка напою, що бадьорить, перед початком непростого робочого дня – це не лише чудова можливість підбадьоритися, а й гарний спосіб продовжити собі життя.

Пара чашок на день не завдасть шкоди організму, а от користь буде відчутною. Тож напій безперечно варто включити до свого життєвого раціону, але сподіватися, що кава – панацея від усіх хвороб, не варто. Найкращим засобом профілактики сидячого способу життя була і залишається помірна фізична активність упродовж дня.

Раніше вчені з Медичного науково-дослідного інституту QIMR Berghofer в Австралії дійшли висновку, що щоденне вживання кави не призводить до появи раку і водночас не захищає від розвитку захворювання.

Натомість дослідники з’ясували, що вживання цього напою здатне знизити ризик розвитку збоїв серцевого ритму, а запах кави сприяє підвищенню інтелектуальних здібностей і може, зокрема, допомогти впоратися із завданнями з алгебри.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *