Ракета Kairos японської компанії Space One вибухнула невдовзі після старту – відео

Японська ракета-носій вибухнула через кілька секунд після старту

Запуск ракети Kairos завершився невдачею © NASA Це мав бути перший запуск супутника на орбіту, здійснений японською приватною компанією.

Запуск ракети-носія, розробленої японським стартапом Space One, завершився невдачею. Ракета Kairos вибухнула за кілька секунд після старту, повідомляє Japan Times.

Висота ракети становить 18 метрів, а висота – 23 тонни. На її борту знаходився макет урядового супутника-шпигуна. Вона мала стати першою ракетою, запущеною приватною японською компанією, яка вивела супутник на орбіту.

Ракета стартувала з космодрому в Кусімото в префектурі Вакаяма. Вона вибухнула за п’ять секунд після старту, а її уламки впали на навколишню гористу місцевість. На кадри прямої трансляції потрапили фрагменти ракети, які намагаються загасити пожежники. Зрештою пожежу вдалося загасити, ніхто не постраждав.

Губернатор Вакаями Шухей Кісімото через кілька годин після вибуху заявив, що запуск був «великим кроком уперед», оскільки ракета автономно активувала систему переривання польоту після виявлення проблеми, як було запрограмовано.

Керівники Space One заявили, що розслідують причину вибуху. Разом з тим, у компанії, як і раніше, мають намір здійснювати по 20 запусків на рік до кінця 2029 року і по 30 – у 2030-х.

Спочатку перший запуск ракети-носія був запланований на 2021 рік. Водночас його переносили п’ять разів, посилаючись на затримки у закупівлях запчастин на тлі пандемії COVID-19 та вторгнення Росії до України.

У травні 2019 року японська компанія Interstellar Technologies відправила в космос першу японську ракету приватної розробки, але ця ракета не мала корисного навантаження.

Раніше Компанія SpaceX заявила, що виведе з ладу 100 супутників Starlink протягом наступних шести місяців, оскільки виявила в них проблему, яка може призвести до поломки. Це викликало занепокоєння вчених-кліматологів.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *