Питна вода у Великій Британії під загрозою через фекалії – вчені

Фекалії у річках Великої Британії загрожують людям: вчені закликають модернізувати каналізації

© unsplash.com/thenowtime “Хтось помре”, – відповів голова природоохоронної організації River Action UK на питання, що буде, якщо не прислухатися до вчених і не зменшити відсоток калових мас у водоймах.

Фекалії, які скидають у річки, збільшують ризик для здоров’я людей, заявили провідні інженери та вчені Великої Британії у доповіді Королівської інженерної академії, передає ВВС.

Незважаючи на покращення якості води за останні 30 років, попадання неочищених стічних вод у річки та моря Великої Британії залишається проблемою. Минулого тижня тисячам жителів Девона довелося використовувати бутильовану воду замість води з-під крана після того, як у воді з’явився паразит Cryptosporidium – припускають, що через несправний клапан у мережі Southwest Water.

Споживання води, забрудненої людськими фекаліями, піддає людей впливу таких бактерій, як сальмонела та кишкова паличка, що викликають діарею та блювання, або вірусів, таких як гепатит А, які можуть призвести до інфікування печінки.

У своїй доповіді вчені дали 15 рекомендацій, у тому числі:

  • модернізувати каналізаційні мережі та покращити їхнє обслуговування;
  • відновити широкомасштабний збір даних про фекальні бактерії, зокрема у водоймах;
  • переглянути чинні правила купання у водоймах;
  • розробити стратегію щодо покращення проєктування міст з метою зменшення повеней;
  • впровадити нові технології для дезінфекції вже очищених стічних вод, такі як УФ-випромінювання, щоб сприяти подальшому скороченню присутності калових мас.

З 1950 року населення Великої Британії виросло на третину, а міста продовжували розширюватися, забудовуючи природні ландшафти. Це збільшило обсяг води, яка стікає в каналізаційну систему, не розраховану на таку кількість людей.

Влітку 2022 року в стічних водах Лондона виявили вірус поліомієліту та оголосили це «національним інцидентом». Національна служба охорони здоров’я Великої Британії закликала громадян перевірити наявність щеплень.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *