Останки молодого тиранозавра – родина туристів випадково зробила незвичайне відкриття – фото

Сім'я туристів випадково виявила унікальні останки динозавра

Сім’я туристів знайшла останки молодого тиранозавра © Denver Museum of Nature & Science Їм вдалося знайти ногу тиранозавра.

Батько, двоє його синів і племінник, які вирушили в похід Північною Дакотою в 2022 році, зробили незвичайне відкриття. Вони помітили щось, що було схоже на ногу динозавра, що стирчить зі скелі, повідомляє CNN.

Сем Фішер, його сини Джессін і Ліам, яким тоді було 10 і 7 років, та їхній двоюрідний брат Кайден Медсен, якому було 9 років, протягом багатьох років займалися полюванням на скам’янілості і знали, що цей район — формація Хелл-Крік — багатий ними. Тут були виявлені одні з найвідоміших останків тиранозавра у світі.

Але ніхто з них не знав, що вони зробили важливе наукове відкриття. Сім’я сфотографувалася з останками і Фішер відправив фото палеонтологу та куратору Денверського музею природи та науки доктору Тайлеру Лайсону. Тепер у музеї розповіли, що сім’ї вдалося знайти останки, названі Teen Rex. Це рідкісний скелет молодого тиранозавра, один із небагатьох знайдених на даний момент.

Коли Лайсон отримав перші фотографії кістки ноги, він подумав, що має справу з качконосим динозавром.

«Я не знав, що це тиранозавр, тому що в мене були лише фотографії, а колінний суглоб був схожий на качконоса. Пізніше я почав розглядати фотографії уважніше. І те, як кістка розпалася на листи, вказувало на те, що це міг бути динозавр, який харчується м’ясом», – розповів він.

Після цього Лайсон написав своїм друзям-палеонтологам, питаючи, чи вони не думають, що перед ними фото останків тиранозавра. Ті сказали, що це качконосий динозавр, тож палеонтолог вирішив, що видає бажане за дійсне.

Тим не менш, у 2023 році Лайсон почав розкопки і взяв із собою сім’ю, яка зробила відкриття. Вчений сподівався знайти шийну кістку, яка б відрізнити тиранозавра від качконосого динозавра. Але їм вдалося знайти щось більше: нижню щелепу з зубами, що стирчать. А це, за словами Лайсона, безпомилково вказувало на те, що їм вдалося знайти скам’янілість тиранозавра.

За словами вченого, вдалося знайти останки молодого тиранозавра, який помер з невідомих причин у віці 13-15 років. Його довжина становила приблизно 7,5 метрів, а вага – понад 1500 кілограмів.

За словами Лайсона, знайти скам’янілості молодих динозаврів важко. По-перше, вони менші за останки великих особин, що ускладнює пошуки. А по-друге, їх найчастіше з’їдали, оскільки їхні кістки були м’якими.

Раніше вчені розповіли про те, чи були тиранозаври такими ж розумними, як сучасні мавпи.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *