Нова зірка у нічному небі – вчені розповіли, як побачити нову зірку у сузір’ї Корони

На небі з'явиться

У нічному небі можна побачити нову зірку (фото ілюстративне) © NASA, ESA, CSA, STScI, Webb ERO Production Team Спалах можна буде побачити неозброєним оком.

Вчені заявили про те, що цього року на небі з’явиться спалах нової зірки, який можна буде роздивитися неозброєним оком. Зіркова система, яка подарує спостерігачам за небом таку рідкісну нагоду, відома як T Coronae Borealis (T CrB), повідомляє Space.com.

Вона знаходиться на відстані трьох тисяч світлових років від Землі. Система складається з червоного гіганта та білого карлика, що обертаються навколо один одного. Коли білий карлик «краде» достатньо матеріалу у свого компаньйона, він викидає речовину, викликаючи так званий спалах нової зірки.

Спалах можна буде спостерігати у сузір’ї Corona Borealis чи Північна корона. Очікується, що вибух станеться у період із лютого по вересень 2024 року. Він буде таким же яскравим, як Полярна зірка. Спостерігати її можна буде протягом тижня, а потім вона знову зникне.

“Це може бути унікальна можливість для спостережень, оскільки спалах нової зірки відбувається приблизно кожні 80 років”, – йдеться у заяві NASA.

Слід зазначити, що спалахи цієї нової зірки повторюються. Минулого разу її можна було спостерігати у 1946 році. І вона є однією з п’яти нових зірок, що повторюються, у Чумацькому Шляху.

Як спостерігати за зіркою

Щоб побачити спалах, потрібно знайти сузір’я Північної Корони. Воно знаходиться між сузір’ями Волопаса та Геркулеса. Спалах виглядатиме як «нова зірка» на нічному небі.

NASA

NASA

Зазвичай зіркова величина подвійних систем становить +10, тобто вони занадто тьмяні, щоб їх можна було побачити неозброєним оком. Але очікується, що під час спалаху зіркова величина системи становитиме +2, тобто вона буде такою ж яскравою, як Полярна зірка.

«Щойно її яскравість досягне піку, її буде видно неозброєним оком протягом кількох днів і трохи більше тижня в бінокль, перш ніж вона знову потьмяніє, можливо, на наступні 80 років», – заявили в NASA.

Раніше вчені змогли розкрити “темне минуле” мертвої зірки, побачивши “металевий шрам”, який на ній залишився. Це «шрам» з металу, що випарувався, який змінює поверхню зірки.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *