НАТО інвестувала в ШІ та космічні технології через фонд NIF мільярд євро

Озвучено суму, яку НАТО інвестував у фонд розробки ШІ та космічних технологій

© EPA-EFE/TOMS KALNINS Альянс відкрив фонд для розвитку захисних технологій влітку 2022 року через кілька місяців після повномасштабного вторгнення армії РФ в Україну.

Інноваційний фонд НАТО (NIF) інвестував один мільярд євро у чотири європейські технологічні компанії, які мають допомогти у розвитку оборони, безпеки та стійкості, передає Reuters.

Фінансування отримали такі компанії:

  • Fractile – лондонський виробник комп’ютерних чіпів, який працює над прискоренням великих мовних моделей (LLM), подібних до тих, що використовуються в ChatGPT;
  • ARX Robotics – німецький розробник безпілотних роботів з функціями, що варіюються від підняття ваги до спостереження;
  • iCOMAT – британський виробник більш легких матеріалів для транспортних засобів;
  • Space Forge – уельський розробник напівпровідників для умов мікрогравітації та вакууму, щоб можна було використовувати у космосі.

Також встановлені партнерські відносини з венчурними компаніями Alpine Space Ventures, OTB Ventures, Join Capital та Vsquared Ventures для підтримки подальших інвестицій у глибокі технології на континенті.

“Забезпечення доступу до стратегічних технологій є ключем до забезпечення безпечного і процвітаючого майбутнього для одного мільярда громадян альянсу”, – прокоментувала Андреа Траверсоне, керуючий партнер фонду.

Фонд підтримують 24 із 32 країн-членів НАТО, включно з Фінляндією та Швецією, які долучилися до альянсу раніше цього року.

Разом з тим, НАТО також веде переговори, щоб розгорнути більшу кількість ядерної зброї на тлі зростаючої загрози з боку Китаю, заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *