Мозок людини стає більшим кожне десятиліття – вчені розповіли, з чим це пов’язано

Мозок людини стає більшим: чи може це вплинути на здоров'я

Розмір мозку людини збільшується кожне десятиліття © depositphotos/IconicBestiary Десятиліття, коли ми народилися, може визначити розмір нашого мозку.

Вчені заявили про те, що розмір мозку людини збільшується кожне десятиліття, починаючи як мінімум з 1930-х років. Дослідники вважають, що це збільшення мозку є відповіддю на покращення навколишнього середовища у ранньому віці і може виступати в ролі буфера проти загрози розвитку деменції у літньому, повідомляє IFLScience.

У ході дослідження вчені вивчили результати МРТ мозку 3226 осіб, які брали участь у дослідженні Фрамінгемського серця (FHS). Дослідження стартувало ще 1948 року у Фрамінгемі, штат Массачусетс, і об’єднує учасників, які народилися у кожному десятилітті, починаючи з 1930-х років. Тепер у ньому беруть участь діти та онуки деяких учасників першої вибірки.

МРТ-сканування було проведено у період з 1999 по 2019 рік. Вчені хотіли зрозуміти, як змінився розмір мозку тих, хто народився у 1970-х, порівняно з тими, хто народився у 1930-х. Вони з’ясували, що за 40 років середній обсяг мозку збільшився з 1234 мл до 1321 мл. Тобто, мозок став більшим приблизно на 6,6%.

Що дивно, площа поверхні мозку учасників зросла ще більше. Так, середня площа кіркової поверхні у тих, хто народився у 1970-х роках, була майже на 15% більшою, ніж у тих, хто з’явився на світ на 40 років раніше, збільшившись з 2056 до 2104 квадратних сантиметрів.

“Десятиліття, в яке людина народжується, мабуть, впливає на розмір мозку і потенційно на довгострокове здоров’я мозку”, – заявив провідний автор дослідження Чарльз ДеКарлі.

“Генетика відіграє важливу роль у визначенні розміру мозку, але наші результати показують, що зовнішній вплив, такий як фактори здоров’я, соціальні, культурні та освітні фактори, також можуть відігравати свою роль”, – додав він.

Як саме збільшення розмірів мозку може вплинути на здоров’я людини, поки що неясно. Разом з тим, вчені зазначають, що обсяг мозку дорослої людини є «важливим показником когнітивних функцій у літньому віці».

Грунтуючись на цьому, дослідники висувають гіпотезу, що «більший обсяг мозку вказує на більший його розвиток та потенційно більший «мозковий резерв», що може пояснити зниження захворюваності на деменцію».

Дослідження показало, що розмір гіпокампу, який пов’язаний з навчанням та пам’яттю, збільшується з кожним десятиліттям разом з обсягами білої та сірої речовини в мозку.

«Більша структура мозку є більшим його резервом і може пом’якшити наслідки вікових захворювань головного мозку, таких як хвороба Альцгеймера і деменція, в пізньому віці», — заявив ДеКарлі.

Раніше вчені заявили про те, що зміни клімату впливають на стан мозку та поведінку людей.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *