Магнітні бурі у червні 2024 – 10 та 11 червня Землю накрила магнітна буря

Знову на пару днів: Землю накрили магнітні бурі

Сонце випустило потужний спалах © NOAA На вихідних на Сонці стався потужний спалах.

Сонце наближається до піку своєї активності, тому на ньому все частіше виникають потужні спалахи. Як наслідок, Землю все частіше накривають магнітні бурі. Наприклад, на початку травня на планеті спостерігалися найпотужніші за 500 років північні сяйва.

На цьому тижні Землю знову накрили магнітні бурі. Так, сайт відстеження космічної погоди SpaceWeather повідомляє, що магнітна буря категорії G2 накрила планету 10 червня. Вона викликана корональним викидом маси на Сонці (КВМ), який супроводжував спалах категорії М9.7, що стався на зірці 8 червня.

Сайт зазначає, що КВМ масивний, його прямий удар може спричинити сильну магнітну бурю.

За даними сайту Meteoagent, магнітна буря затягнеться на два дні. 10 червня К-індекс перевищить 6, а 11 – К-індекс перевищить 5.

Meteoagent

Meteoagent

Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі з різною тривалістю та інтенсивністю. Вони пов’язані із потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Магнітні бурі можуть викликати перебої в роботі зв’язку, а також впливати на самопочуття літніх та метеозалежних людей. Зокрема, вони можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.

Раніше вчені заявили про те, що сказати напевно, чи настав пік сонячної активності можна лише через сім місяців після його завершення.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *