Місяцестояння 2024 – цьогоріч Місяць зупиниться вперше з 2006 року

Незабаром Місяць «зупиниться» вперше за 18 років: що це означає

Цього року відбудеться велике місяцестояння © freepik/chuttersnap Крім сонцестоянь існують ще й місяцестояння.

Цього року жителі Землі зможуть спостерігати ще одне незвичайне небесне явище: перше з 2006 року «велике місяцестояння». У цей час Місяць сходить і заходить у крайньому північному та південному положенні на горизонті, досягаючи своїх найвищих та нижчих точок за 18,6-річний місячний цикл, повідомляє Live Science.

Такі події можливі, оскільки Місяць не слідує тому ж шляху, що Сонце. Положення йогу сходу і заходу на горизонті постійно змінюються через рух Землі та супутника планети.

Планети сонячної системи обертаються навколо Сонця в одній площині, відомій як екліптика. Земля обертається навколо осі, нахиленої на 23,4 градуси відносно цієї екліптики, внаслідок чого Сонце сходить і заходить у межах майже 47 градусів – діапазон, який воно поступово долає протягом усього року. Орбіта Місяця нахилена на 5,1 градуса відносно екліптики, що дозволяє йому підніматися та заходити в межах 57 градусів.

Велике місяцестояння настає, коли нахили Землі та Місяця досягають найбільшого значення. У цей період Місяць сходить і заходить у крайніх точках свого ареалу. Він піднімається у найвищій північно-східній точці та заходить у найвищій північно-західній точці. У цей час вона також сходить у південно-східній точці і заходить у південно-західній точці.

Великий місяць впливає на те, як довго Місяць буде в небі вночі. Місяць, що сходить на північному сході Північної півкулі, піднімається вище в небо і залишається на небі довше. Деякі стародавні пам’ятники, такі як Стоунхендж, Калланіш та Ньюгрейндж, збігаються з точками сходу та заходу Місяця під час великого місяцестояння. Це свідчить про важливість таких подій.

Велике місяцестояння буде найпомітнішим у дні рівнодення у вересні 2024 року та березні 2025 року. Але видимість Місяця залежатиме від погоди та розташування спостерігача. Гарний час для спостережень – коли місяць заходить і сідає, а також у дні повного місяця.

Раніше вчені заявили про те, що північні сяйва, які спостерігалися на Землі 10-11 травня, ймовірно, були навіть більш вражаючими, ніж вважалося. За словами вчених, вони можуть бути найсильнішими полярними сяйвами, які наша планета пережила від початку спостережень.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *