Літній трикутник – які зірки входять до нього – як його побачити у нічному небі

Три яскраві зірки ознаменують початок літа: як побачити «Літній трикутник»

Літній трикутник з’являється на початку літа © NASA, ESA Credit: A. Fujii Вони розташовуються у різних сузір’ях.

Один із способів дізнатися, чи справді в Північну півкулю прийшло літо, – глянути на небо на сході невдовзі після заходу сонця. У цей час року над горизонтом мають з’явитися три зірки, які утворюють так званий Літній трикутник, повідомляє Live Science.

Він не тільки знаменує собою початок літа в Північній півкулі та зими – у Південному (де він відомий як Зимовий трикутник). Але його поява також свідчить про те, де шукати Чумацький Шлях на нічному небі.

Літній трикутник – це не сузір’я, а астеризм – візерунок, який утворюють зірки з різних сузір’їв. До нього входить по одній яскравій зірці від кожного із трьох сузір’їв — Веги у Лірі, Денеба у Лебеді та Альтаїра в Орлі.

Як знайти Літній трикутник

Однією із перших зірок Трикутника, яка з’явиться на сході після заходу сонця, буде Вега. Це одна з найвідоміших і найяскравіших зірок, багато в чому тому, що вона знаходиться і найближче до нас – на відстані всього 25 світлових років від Сонячної системи.

Якщо ви маєте хороший бінокль для спостереження за зірками, спочатку його потрібно навести на Вегу. Потім потрібно просунутися трохи на північний схід і знайти Епсілон Ліри – подвійну зірку. Але спостереження в телескоп покажуть, що кожна з цих зірок також подвійна, через що вони отримали прізвисько «подвійна подвійна».

Нижче і правіше Веги на горизонті знаходиться Альтаїр, 12-та за яскравістю зірка нічного неба. Як і Вега, вона яскрава, тому що знаходиться близько, всього в 17 світлових роках від Землі. Маса Веги, як і Альтаїра, вдвічі перевищує масу Сонця.

А ось з Денебом справа інакша. Це 19-та за яскравістю зірка нічного неба, але вона знаходиться набагато далі, ніж Вега та Альтаїр – на відстані 2600 світлових років від Сонячної системи. Вона така яскрава, бо це зірка-надгігант. Її маса в 20 разів більша, ніж у Сонця, а радіус – приблизно в 200 разів більше. Це одна з найдальших зірок, які можна побачити неозброєним оком.

За Літнім трикутником варто спостерігати все літо, відзначаючи, як він піднімається все вище в небо щоночі. Якщо спостерігати за ним, перебуваючи в місці з мінімальним світловим забрудненням, можна побачити, як через нього проходить Чумацький Шлях, від Денеба до Альтаїра.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *