Користь алкоголю для здоров’я – чи правда, що малі дози алкоголю корисні

Деякі вчені кажуть, що алкоголь може бути корисним для здоров'я: чи так це

Вчені спростували користь алкоголю для здоров’я © pixabay.com Насправді навіть невелика кількість алкоголю шкідлива.

Вчені заявили, що серйозні наукові дослідження демонструють, що навіть невелике вживання алкоголю може суттєво скоротити тривалість життя людини. І лише ті дослідження, які мають істотні недоліки, свідчать про протилежне, повідомляє New Scientist.

Такий висновок вчені зробили, провівши аналіз 107 досліджень, які вивчали, як вживання алкоголю впливає на ризик смерті від усіх причин у будь-якому віці.

«Людям слід скептично ставитися до заяв, які індустрія підживлювала багато років. Вони, очевидно, дуже зацікавлені у просуванні свого продукту як чогось, що продовжить вам життя, а не того, що викличе у вас рак», – заявив Тім Стоквелл з Університету Вікторії в Канаді.

Він додав, що ризики помірного вживання алкоголю невеликі. Але все ж таки, люди повинні знати, що воно не приносить користі. «Я думаю, також важливо, щоб виробники були змушені інформувати споживачів про ризики за допомогою застережливих етикеток», – додав він.

Зазвичай вчені, які проводять дослідження, опитують людей про їхні звички у вживанні алкоголю, а також спостерігають за їхнім станом протягом тривалого часу.

До 2000-х років численні дослідження такого роду показали, що зв’язок між вживанням алкоголю та ризиком смерті у певному віці є J-подібною кривою. Тобто, якщо люди трохи випивали, то їхній ризик померти з будь-якої причини трохи знижувався порівняно з непитущими. Але вживання алкоголю у великих дозах призводило до різкого збільшення ризику.

За словами Стоквелла, він був переконаний у достовірності таких досліджень. Але згодом з’ясувалося, що вони мають істотні недоліки.

Їхня головна проблема полягає в тому, що вони не порівнюють здоров’я людей, які не пили алкоголь ніколи, з тими, хто його п’є. Здебільшого вони порівнюють тих, хто кинув пити алкоголь, із тими, хто продовжує. Люди, які перестають пити алкоголь, особливо у похилому віці, часто роблять це через проблеми зі здоров’ям.

Стоквел також зазначає, що деякі дослідження стверджують, що враховують людей, які не п’ють алкоголь зовсім. Але, зазвичай, до цієї категорії входять ті, хто п’є спиртне іноді. Наприклад, одне дослідження визначило людей як довічних непитущіх, навіть якщо вони випивали до 11 разів на рік.

«[Високоякісні] дослідження передбачають лінійну залежність. Чим більше ви п’єте, тим вищим є ризик серцевих захворювань, що, очевидно, є головною проблемою, хоча наші дослідження розглядають смертність від усіх причин», – заявив Стоквелл.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров’я заявила про те, що алкоголь убиває близько трьох мільйонів людей на рік.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *