Комета Нішимура – як можна спостерігати – чи буде видно неозброєним оком

Комета «Нішимура»: як спостерігати незвичайну космічну гостю

Можливо, комету можна буде побачити неозброєним оком © NASA На мінімальну відстань до Сонця вона підійде 17 вересня.

Рідкісна зелена комета C/2023 P1 («Нішимура»), яка була відкрита минулого місяця, стрімко наближається до Сонця і, ймовірно, буде помітна неозброєним оком уже цих вихідних. Про те, як її можна роздивитися, розповіло видання Science Alert.

Свою назву комета отримала на честь японського астронома-аматора Хідео Нішімури, який відкрив її 12 серпня. За словами астронома Паризької обсерваторії Ніколаса Бівера, дуже рідко комети вдається відкрити так швидко до моменту їхньої максимальної яскравості на небі.

«Більшість виявляють за місяці, якщо не роки до їхнього зближення із Сонцем», – заявив він.

Комета «Нішимура» здійснює оберт навколо Сонця за 437 років, це означає, що більшу частину часу вона проводить у віддалених холодних куточках Сонячної системи. У міру наближення до Сонця тепло змушує ядро комети випаровуватися, а пил та газ утворюють довгий хвіст. Світло Сонця відбивається від хвоста, що робить комету доступною спостережень.

Комета «Нішимура» підійде на мінімальну відстань до Сонця 17 вересня, опинившись на відстані 33 мільйони кілометрів від зірки. Це менше чверті відстані між Землею та Сонцем.

Після цього комета пройде повз нашу планету на відстані 125 мільйонів кілометрів.

Як побачити комету «Нішимура»

Найкращий час для спостережень – субота та неділя (16 та 17 вересня), особливо у Північній півкулі.

«Найкраще дивитись на небо перед сходом сонця, у північно-східному напрямку ліворуч від Венери, на чистому небі, вільному від світлового забруднення», — порадив Бівер.

Для спостережень за кометою краще озброїтись біноклем, навіть невеликим. Водночас, якщо умови будуть достатньо сприятливими, ймовірно, що комету «Нішимура» можна буде побачити й неозброєним оком.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *