Карта Всесвіту DESI може змінити наше розуміння темної енергії

Нова 3D-карта Всесвіту може змінити наше уявлення про темну енергію – вчені

© DESI Результати, отримані з допомогою апарату DESI, підтверджують, що розширення Всесвіту прискорюється.

Американські вчені склали найдокладнішу в історії 3D-карту Всесвіту на основі даних, зібраних приладом Dark Energy Spectroscopic Instrument (DESI) в Аризоні. Аналізувати дані DESI планують протягом кількох років, і цими днями дослідники розповіли про перші результати аналізу на сайті Національної лабораторії ім. Лоуренса в Берклі (Berkeley Lab).

У ході дослідження вчені вперше виміряли історію розширення молодого Всесвіту з точністю понад 1%, що дає нам краще уявлення про те, як він розвивався.

“Ми помітили деякі потенційно цікаві відмінності з існуючою моделлю Всесвіту, які можуть вказувати на те, що темна енергія еволюціонує з часом. Вони можуть зникнути, а можуть і не зникнути зі збільшенням кількості даних, тому ми з нетерпінням чекаємо на початок аналізу нашого трирічного набору даних “, – сказав Майкл Леві, директор DESI.

Наша провідна модель Всесвіту відома як Lambda-CDM. Вона включає як малоактивний тип матерії (холодна темна матерія, або CDM), так і темну енергію (Lambda). І матерія, і темна енергія визначають, як розширюється Всесвіт, але протилежними способами. Темна матерія уповільнює розширення, а темна енергія прискорює його. Кількість кожної з них впливає на еволюцію Всесвіту.

До 2026 року за допомогою апарату DESI вчені планують зібрати інформацію про понад 35 мільйонів галактик, що простягаються на 11 мільярдів світлових років.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *