Життя могло з’явитися раніше – у стародавніх кристалах знайшли прісну воду

Умови для життя на Землі з'явилися раніше, ніж вважається: вчені знайшли докази

© Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA У стародавніх кристалах виявлено сліди прісної води.

Учені з Університету Кертіна (Австралія) знайшли перші докази того, що прісна вода, а відповідно – умови для появи життя, існувала на Землі ще 4 мільярди років тому. Про результати свого дослідження, опублікованого в науковому журналі Nature Geoscience, дослідники розповіли на платформі Conversation.

Землі трохи більше 4.5 мільярда років, а найстаріші гірські породи, які знаходили раніше, трохи старші за 4 мільярди років. Щоб зрозуміти нашу планету в перші 500 мільйонів років її існування, вчені звернулися до кристалів, які колись утворилися зі старіших порід і з часом відклалися в молодших породах.

На відміну від гірських порід, вік найстаріших збережених кристалів налічує 4.4 мільярда років – їх можна знайти на території пагорбів Джек-Хіллз у Західній Австралії. Вчені взяли для дослідження і датували понад тисячу таких кристалів мінералу циркону, відомого своєю надзвичайною стійкістю до змін – близько 10% камінців виявилися старшими за 4 мільярди років.

Щоб з’ясувати, чи містять ці кристали циркону значну кількість прісної води, вчені використовували крихітні пучки іонів: так вони виміряли співвідношення важчого і легшого кисню. Легкого кисню виявилося більше, що й стало доказом існування на Землі прісної води ще 4 мільярди років тому.

Раніше міжнародна група астрономів виявила вуглець у молодій, 350-мільйонолітній версії однієї з галактик – це ознака того, що умови для життя могли сформуватися у Всесвіті ще з початку його існування.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *