Яка тварина може пірнути найглибше – шкіряста черепаха встановила новий рекорд

Вид черепах, що знаходиться під загрозою, встановив рекорд з глибини занурення

Шкіряна черепаха встановила новий рекорд з глибини занурення © wildestanimal/Shutterstock Так глибоко не занурюється більшість підводних човнів.

Західно-тихоокеанська шкіряста черепаха, ймовірно, встановила новий рекорд глибоководного занурення. Ще в березні тварина цього виду залишила місця свого гніздування на Соломонових островах, а потім пірнула на глибину 1344 метри, повідомляє IFLScience.

За даними Книги рекордів Гіннеса, це перевершило попередній рекорд на 64 метри. Його встановила інша шкіряста черепаха у 2006 році. Це глибше, ніж занурюються підводні човни (вони, зазвичай, не опускаються нижче 900 метрів). Люди-дайвери, як правило, не занурюються нижче за 332 метри.

Шкіряні черепахи вже давно відомі як рептилії, що пірнають найглибше у світі. Їхня глибина занурення порівнянна з такими тваринами як безухі тюлені та кити.

На відміну від інших видів морських черепах, шкірясті черепахи не пасуться на мілководді. Вони ніколи не наближаються до суші, якщо справа не стосується гніздування. На сушу виходять лише самки, тому вченим мало що відомо про самців цього виду.

З моменту, коли ці рептилії вперше досягають води, вони прямують у відкритий океан, де харчуються медузами, що мешкають на різній глибині. Під час пірнання черепахи можуть затримувати дихання на 90 хвилин. Їхні панцирі пристосовані до стиснення та розширення при зміні тиску, коли тварини пірнають, а потім знову спливають на поверхню.

Черепаху, яка встановила новий рекорд, відстежували в рамках дослідження, що продовжується, спрямованого на захист шкірястих черепах.

За словами дослідників, черепаха, відома як “Уке Сасаколо”, відклала яйця на гніздовому пляжі Сасаколо на Соломонових островах у південній частині Тихого океану. Потім вона вирушила назад у відкритий океан, де вона та інші черепахи вирушили на південь, у води південної Австралії та Нової Зеландії. Незабаром під час цієї міграції Уке Сасаколо здійснила своє рекордне занурення.

Шкіряні черепахи, що гніздяться на Соломонових островах, знаходяться під загрозою зникнення. Вважається, що на даний момент на Землі залишилося лише 1400 дорослих особин. Ця чисельність настільки мала, що зоозахисники намагаються відстежити всіх дорослих особин, щоб допомогти їм захистити гнізда. Самок, таких як Уке Сасаколо, часто відзначають, що дозволяє дослідникам відстежувати їх переміщення.

Раніше вчені розповіли про морську тварину, якій вдалося здійснити рекордну міграцію в Тихому океані. Це шовкова акула, яка подолала 27 666 кілометрів за 546 днів.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *