Гігантський вулкан на Марсі – вчені знайшли нову гору у знаменитому регіоні Червоної планети

Вчені знайшли на Марсі гігантський вулкан, який «ховався» на видноті

Вулкан знайшли в одному з найвідоміших регіонів Марсу © Background image: NASA/USGS Mars globe. Geologic interpretation and annotations by Pascal Lee and Sourabh Shubham 2024 Він знаходиться в одному з найвідоміших регіонів Червоної планети.

Марс продовжує дивувати вчених. У новому дослідженні вони виявили новий гігантський вулкан і, можливо, шар похованого під поверхнею льодового щита, повідомляє Space.com.

Відкриття зробили у східній частині вулканічної провінції Тарсіс неподалік екватора планети. Дослідження проводилося з використанням даних місій NASA Mariner 9, Viking Orbiter 1 та 2, Mars Global Surveyor, Mars Odyssey та Mars Reconnaissance Orbiter, а також місії Mars Express Європейського космічного агентства.

Виявлений вулкан десятиліттями ховався у всіх на очах, на межі знаменитого Лабіринту ночі та Долини Марінера. Район, в якому зробили відкриття, є домом для ще трьох вулканів: Гора Аскірійська, Гора Павича та Гора Арсія.

Виявлений вулкан не такий високий, як інші, але він більший у діаметрі: близько 450 кілометрів завширшки та 9022 метри заввишки.

“Його відкриття вказує на нове захоплююче місце для пошуку життя та потенційне місце для майбутніх досліджень роботами та людьми”, – наголошується в заяві Інституту SETI.

“Ми вивчали геологію району, де минулого року знайшли залишки льодовика, і зрозуміли, що знаходимося всередині величезного і глибоко зруйнованого вулкана”, – заявив керівник дослідження Паскаль Лі, планетолог з Інституту SETI та Інституту Марса.

Величезні розміри вулкана та складна система його змін вказують на те, що він був активним протягом тривалого часу. У південно-східній частині розташовуються відносно молоді вулканічні відкладення, під якими, ймовірно, знаходиться льодовик.

З відкриттям пов’язано кілька загадок. Очевидно, що вулкан з’явився в ранній історії Марса і був активним протягом тривалого часу, невідомо скільки саме. Хоча виверження спостерігалися нещодавно за геологічними мірками, невідомо, чи вулкан все ще активний, і чи можуть виверження знову повторитися.

Якщо вулкан не активний тривалий час, виникає інше питання. Чи могло поєднання стійкого тепла та води з льоду створити сприятливі умови для зародження життя? Лі вважає, що вулкан є «ідеальним місцем для астробіології та пошуків слідів життя».

Раніше вчені заявили про те, що гравітаційна взаємодія Марса та Землі може нагрівати океани нашої планети.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *