Фрагмент піддону з МКС впав на будинок жителя США – NASA розпочало розслідування

На будинок жителя США впав шматок сміття з МКС: що кажуть у NASA

Піддон до входження в атмосферу © NASA Ймовірно, це є фрагмент гігантського піддону.

NASA почало розслідування після того, як гігантський шматок металу, який, ймовірно, є фрагментом сміття з Міжнародної космічної станції, впав на будинок жителя Флориди. Фрагмент вагою близько кілограма пробив дах будинку 8 березня, повідомляє The Guardian.

Як розповів власник будинку Алехандро Отеро, фрагмент упав на будинок із неймовірно гучним звуком і мало не зачепив його сина, який знаходився за дві кімнати від місця падіння. «Щось проломило будинок, а потім зробило велику дірку в підлозі та стелі», – додав він.

За словами Отеро, він був у відпустці, коли фрагмент упав на його будинок.

Науковий журнал Ars Technica повідомив, що найімовірнішим поясненням є те, що це був фрагмент сміття з МКС. Там зазначили, що космічне командування США зафіксувало входження в атмосферу фрагмента космічного сміття над Мексиканською затокою лише за п’ять хвилин до того, як камера, встановлена в будинку Отеро, зафіксувала падіння.

Представник NASA Джош Фінч заявив про те, що аналіз фрагмента буде проведений «якнайшвидше, щоб визначити його походження», хоча деякі експерти вважають, що вже знають про природу фрагмента.

У березні 2021 року за борт МКС було викинуто піддон вагою 2,9 тонни. Тоді NASA заявило, що це найбільший об’єкт, який колись викидали з МКС. Вчені прогнозували, що він зійде в атмосферу між 7 та 9 травня цього року. Джонатан Макдауелл із Гарвард-Смітсонівського інституту написав у Х, що піддон не згорить повністю в атмосфері.

Отеро відповів на твіт Макдауелла фотографіями пошкоджень і заявив, що надіслав NASA повідомлення, на які не отримав відповіді. Він хоче знати, хто сплатить завдані збитки.

В Ars Technica зазначили, що відповісти на це питання буде непросто, оскільки походження фрагмента ще не встановлено. Батареї належали NASA, але їх було прикріплено до конструкції піддону, запущеної японським космічним агентством JAXA.

Нагадаємо, подорож піддону почалася 2020 року, коли його доставив на МКС японський вантажний корабель. Він був частиною місії, в рамках якої астронавти мали замінити старі нікель-водневі батареї на нові, більш ефективні літій-іонні.

Але безконтрольний вхід піддону до атмосфери був частиною початкового плану. Він став необхідним після зриву графіка виконання місії через невдалий запуск ракети «Союз» у 2018 році. Це спричинило зрив графіка утилізації непотрібного устаткування. Зазвичай старі батареї розміщуються всередині вантажних кораблів, а потім відкидаються прямо в атмосфері, де повністю згоряють.

Наприкінці 2018 року вантажний корабель відлетів без цього акумуляторного піддону через перенесення виходів у відкритий космос.

Раніше російське космічне агентство визнало, що з російського сегменту Міжнародної космічної станції (МКС) триває витік повітря. Водночас чиновники запевняють, що він не несе жодної небезпеки для астронавтів.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *