Білки тихоходок можуть допомогти людям жити довше – що вигадали вчені

Шлях до довголіття: тихохідки можуть допомогти сповільнити метаболізм у клітинах людини

Тихоходки можуть допомогти людям жити довше © Science Alert Можливо, вчені наблизилися до створення «еліксиру безсмертя».

Вчені отримали нові відомості про те, як тихоходкам вдається вижити в екстремальних умовах. Більш того, вони з’ясували, що введення білків цих тварин дозволяє сповільнити молекулярні процеси в клітинах, повідомляє ScienceDaily.

Це означає, що тихоходки можуть допомогти у розробці технологій, спрямованих на продовження життя людини.

У ході нового дослідження вчені вивчили механізми, які тихоходки використовують для входу та виходу зі стану анабіозу, коли вони стикаються з несприятливими умовами довкілля. І воно показало, що білки цих істот можуть використовуватися для зберігання, наприклад, стовбурових клітин, коли охолодження неможливе.

Тихоходки, довжина яких становить менше півміліметра, також відомі як водяні ведмеді, можуть вижити навіть після повного висихання, бути замороженим до температури трохи вище абсолютного нуля і можуть витримати опромінення в кілька тисяч разів більше за те, яке може пережити людина, і навіть залишатися живими в вакуумі.

У ході нового дослідження вчені з Університету Вашингтона, Брістольського університету, Вашингтонського університету в Сент-Луїсі, Каліфорнійського університету в Мерседі, Болонського університету та Амстердамського університету з’ясували, що тихоходки впадають у стан анабіозу завдяки білкам, які утворюють гелі всередині клітин та сповільнення.

Введення цих білків у клітини людини також призвело до утворення гелю, який уповільнив метаболізм. Більше того, дослідження вчених показало, що всі ці процеси є оборотними. Щойно стрес, яким впливали на клітини, проходив, гель розчинявся і вони поверталися до звичайного стану.

Нагадаємо, у 2019 році на Місяці під час посадки розбився космічний апарат Beresheet, на борту якого були й тихоходки. Вчені розповіли, чи могли ці тварини колонізувати супутник Землі.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *