Туреччина вважає Євробачення загрозою для сім’ї

Ердоган назвав

© Recep Tayyip Erdoğan / Facebook Турецького президента обурили переможці конкурсу.

Президент Туреччини розкритикував пісенний конкурс Євробачення, звинувативши щорічний захід у нібито заохоченні до «нейтралізації статі» та загрозі традиційній сім’ї, пише The Guaradian.

У промові після засідання кабінету міністрів Реджеп Таїп Ердоган назвав учасників конкурсу «троянськими конями соціальної корупції» і сказав, що його уряд мав рацію, не допускаючи Туреччину до загальноєвропейського поп-конкурсу з 2012 року.

Ердоган, вочевидь, мав на увазі швейцарських співаків Nemo, які перемогли на 68-му пісенному конкурсі Євробачення на початку цього місяця з піснею The Code. 24-річні Nemo стали першими небінарними переможцями конкурсу.

«На таких заходах неможливо зустріти нормальну людину. Ми розуміємо, яке  правильне рішення ми прийняли, утримавши Туреччину від цієї ганебної конкуренції протягом останніх 12 років», — сказав Ердоган, чия правляча партія сягає корінням в ісламський рух Туреччини, а уряд останніми роками став менш толерантним до прав ЛГБТК.

Ердоган також назвав серйозне зниження народжуваності в Туреччині «екзистенційною загрозою» і «катастрофою» для країни.

Минулого тижня Державний статистичний інститут Туреччини оголосив, що народжуваність у країні в 2023 році впала до 1,51 дитини на жінку.

Турецький лідер давно закликає сім’ї мати не менше трьох дітей.

Наприкінці минулого року Ердоган заявляв, що його країна щиро прагне покращення відносин із Євросоюзом і підтверджує прагнення щодо вступу.

Він стверджував, що Анкара вже давно заслужила право на вступ до Союзу, але її змушують чекати з політичних причин.

Туреччина розкритикувала доповідь Єврокомісії, в якій оцінювалася заявка країни на вступ та зазначалося про «серйозний відступ» Анкари від демократичних стандартів, верховенства права, прав людини і незалежності судової системи. В Туреччині заявили, що ця оцінка є «несправедливою та упередженою».

Перемовини про вступ Туреччини до ЄС тривають з 2005 року.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *