
У Харкові відкрито 12-й мистецький простір «Дивись українське!» Фото 27.06.2026 12:35 Укрінформ Асоціація “Дивись українське!” презентувала у Харкові 12-й кінозал.
Про це інформує Держкіно, передає Укрінформ.

У Харкові відкрито 12-й мистецький простір «Дивись українське!»/Фото: Держкіно 1 / 8








“Завдяки співпраці Асоціації “Дивись українське!” та Харківського національного академічного театру опери та балету імені М. В. Лисенка, за меценатської підтримки мережі кінотеатрів Multiplex, створено мистецький простір для показу українських фільмів”, – йдеться у повідомленні.
Першим показом стала комедія “Ну мам” від режисера Олега Борщевського. Як зазначили у Держкіно, це душевна історія про родину, взаєморозуміння та цінність близьких людей.

Стрічку представила українська кінознавець, кандидатка мистецтвознавства Наталія Черкасова.

Генеральний директор – художній керівник Харків Опери Ігор Тулузов у своєму зверненні до присутніх наголосив на важливості розвитку культурних ініціатив у місті та повідомив, що покази українського кіно в межах Національного туру “Кіно заради Перемоги!” відбуватимуться тут на постійній основі.
Після перегляду відбулося обговорення фільму, під час якого глядачі поділилися власними враженнями та думками про кінострічку.
Як зазначив голова правління Асоціації “Дивись українське” Андрій Різоль, “відкриття нового кінозалу в Харкові – це ще один значний крок до того, щоб українське кіно ставало доступнішим для глядачів у прифронтових містах. Такі платформи єднають людей навколо кіно, діалогу, спільних цінностей та сприяють терапії через культуру”.
Програма створення кінопросторів у госпіталях та реабілітаційних центрах була започаткована Асоціацією “Дивись українське!” та благодійним Фондом “МХП-Громаді” у 2024 році.
Наразі відкрито 12 кінопросторів у восьми областях України.
Як інформував Укрінформ, у квітні асоціація “Дивись українське!” відкрила 11-й кінопростір у київському шпиталі, де проходять лікування та реабілітацію поранені.
Фото: Держкіно
Кіно Харків
