У Раді Європи пролунали звуки фортепіано у виконанні 17-річного українця Гавриїла Сидорика

У Палаці Європи в Страсбурзі організували виступ 17-річного українського піаніста Гавриїла Сидорика, який після початку повномасштабної війни залишив Україну і нині мешкає в Естонії. Фото 24.06.2026 19:40 Укрінформ

Метою заходу було привернути увагу до українських дітей, які зникли безвісти через бойові дії, а також підкреслити необхідність підтримки юних українських талантів за кордоном, як передає кореспондент Укрінформу.

Обдарований юнак виконав музичні композиції Людвіга ван Бетховена, Хейно Еллера, Миколи Лисенка та Фредеріка Шопена.

На початку концерту голова Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Анна Брассер зазначила, що історія Гавриїла Сидорика є “особливою, але водночас схожою на долі багатьох молодих українців, чиє життя зруйнувала війна, проте чиї надії та прагнення залишаються незламними”.

“Можливо, ця історія особливо резонує в Естонії, оскільки естонці добре розуміють цінність свободи, культури та ідентичності, і знають, що солідарність здатна кардинально змінити людське життя”, – додала Брассер.

У Раді Європи пройшов концерт 17-річного українського піаніста Гавриїла Сидорика / Фото: Лідія Таран 1 / 9

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *