
Сибіга закликав світ зберігати пильність на тлі «мобілізаційних навчань» у Білорусі 24.06.2026 17:23 Укрінформ Очільник МЗС України Андрій Сибіга закликав міжнародну спільноту залишатися напоготові через «мобілізаційні тренування» у Гродненській області Білорусі.
Про це він повідомив у соціальній мережі X, передає Укрінформ.
«З 20 червня по 2 липня військовий комісаріат Ошмянського району інформує про приблизно 2000 призовників та створює початкові пункти збору. Попри те, що офіційно ці дії класифікуються як рутинна перевірка даних, вони є тактикою залякування для сусідніх країн», – зауважив Сибіга.
Керівник зовнішньополітичного відомства України наголосив, що білоруське керівництво не демонструє намірів щодо деескалації; натомість Мінськ нарощує свою військову присутність біля кордонів України та країн НАТО.
Ця стратегія, на думку міністра, відповідає інтересам Кремля, використовуючи політичний шантаж, що прямо суперечить публічним заявам білоруської влади щодо миру.
Глава МЗС додав, що Україна продовжує пильно відстежувати діяльність Білорусі, повторює свої попередження Мінську щодо посилення участі в російській агресії та закликає міжнародну спільноту нарощувати тиск на режим Лукашенка.
Як було повідомлено раніше, Інститут вивчення війни (ISW) попереджав, що Росія може спробувати задіяти договір про колективну безпеку Союзної держави, аби втягнути Білорусь у війну проти України, використовуючи білоруську людську силу та навчальні ресурси.
Проте 24 червня речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко заявив, що на сьогоднішній день на кордоні з Білоруссю відсутнє ударне угрупування, готове до вторгнення в Україну.
Білорусь Мобілізація Війна Військові навчання Сибіга
