Російські загарбники вивезли з Маріупольського порту цього року майже 90 тисяч тонн зерна.

Російські загарбники з порту Маріуполя в 2026 році вивезли близько 90 тисяч тонн зерна 23.06.2026 18:14 Укрінформ Російські загарбники з порту тимчасово окупованого ними Маріуполя у 2026 році вивезли майже 90 тисяч тонн української пшениці.

Як інформує Укрінформ, про це у Телеграмі повідомила міська рада українського Маріуполя, посилаючись на російське управління Россільгоспнагляду.

«88,8 тис. тонн пшениці на 12 суднах було вивезено з Маріупольського порту з початку 2026 року», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що від початку окупації Маріуполя загарбники активно працюють над відновленням порту для масового вивезення зерна з тимчасово окупованих територій України.

У міськраді пояснили, що раніше російська сторона заявляла про наміри використовувати порт для виходу через Волго-Донський канал до Каспійського моря, а через Чорне та Середземне моря — до Атлантичного й Індійського океанів.

Водночас нещодавно в межах спільної операції «Азову» та Сил безпілотних систем ЗСУ було уражено об'єкти критичної інфраструктури Маріупольського торговельного порту, наголошується у повідомленні.

Як повідомлялося, у морському порту тимчасово окупованого Маріуполя російські загарбники періодично завантажують судна з викраденим українським зерном та вугіллям.

Маріупольський морський порт став елементом російської військової логістики та інструментом пограбування тимчасово окупованих територій.

Минулої осені російські окупанти в Маріуполі розчищали канал до морського порту, щоб покращити вивезення вкраденого.

Фото: Маріупольська міськрада/Телеграм

Маріуполь Зерно Крадіжка Росія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *