Потік нафти через Ормузьку протоку досяг максимуму з початку війни між Іраном та Іраком – Bloomberg

Транспортування нафти через Ормузьку протоку досягло максимуму з моменту початку війни в Ірані – Bloomberg 22.06.2026 22:18 Укрінформ Незважаючи на заяви Ірану про намір закрити Ормузьку протоку, перевезення нафтопродуктів через цю життєво важливу водну магістраль сягнуло найвищого рівня від початку військових дій з Іраном.

Цю інформацію оприлюднило видання Bloomberg, посилаючись на дані моніторингу руху танкерів, як передає Укрінформ.

За наданими даними, у п’ятницю, суботу та неділю танкерні судна транспортували через протоку приблизно 20 мільйонів барелів сирої нафти. Це найвищий зафіксований показник обсягу від початку конфлікту, що розпочався наприкінці лютого. Іран також здійснив відправлення 6 мільйонів барелів сьогодні вранці.

Загалом, згідно зі звітами спостереження, минулого тижня Іран відправив 23 мільйони барелів, переважно вантажі, які були затримані поблизу Пакистану через блокаду з боку США. Це стало одним із чинників, що спричинили зниження цін на нафту, які наразі приблизно на 40% нижчі за пікові значення квітня.

Крім того, спостерігається надходження нафти з Іраку, Саудівської Аравії, Об’єднаних Арабських Еміратів та Кувейту.

Однак, як зазначає видання, ці відомості ґрунтуються виключно на сигналах, що надходять від танкерів, які часто вимикаються з міркувань безпеки. Отже, реальні цифри можуть бути вищими. Зокрема, Центральне командування США повідомило, що тільки в суботу через Ормуз було транспортовано 17 мільйонів барелів нафти.

Ринок уважно відстежує обсяги нафти, що виходять з протоки, та кількість порожніх танкерів, що входять до неї, оскільки це значною мірою визначатиме темпи та масштаби відновлення видобутку на Близькому Сході. Потоки обсягом 6,66 мільйона барелів на добу становлять майже дві п’ятих від довоєнного рівня. За оцінками США, показники суботи перевищуватимуть середні показники до початку конфлікту.

Міжурядовий Спільний морський інформаційний центр, який виступає посередником між військовим і торговим судноплавством, у понеділок заявив про зростання інтенсивності руху в Ормузькій протоці. Водночас організація попередила, що Іран продовжує переслідувати судна, зупиняючи їх та здійснюючи спостереження.

Як інформував Укрінформ, у суботу Іран звинуватив Ізраїль у порушенні режиму припинення вогню в Лівані та заявив про можливе повторне закриття Ормузької протоки. Однак американські військові спростували цю інформацію.

США та Іран під час першого раунду технічних переговорів, що відбулися цими вихідними, домовилися, зокрема, про створення “лінії зв’язку” для запобігання інцидентам в Ормузькій протоці.

Фото: US Central Command

Експорт Іран Нафта Війна Ормузька протока

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *