
Зеленський висловив подяку Стармеру за підтримку України 22.06.2026 14:33 Укрінформ Після повідомлення про відхід з посади прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера, Президент Володимир Зеленський висловив йому вдячність за спільну роботу, допомогу Україні та узгоджені кроки, які зміцнили захист українців. Про це він опублікував у соціальній мережі Х, передає Укрінформ. «Кіре, дякую тобі за нашу спільну роботу, за підтримку та узгоджені кроки, які допомогли зробити нашу Європу та наш захист життя сильнішими. Британія була, є і залишатиметься серед світових лідерів. Ми в Україні цінуємо Британію – і кожна наша зустріч, кожна розмова завжди були наповнені реальним змістом», – написав глава держави. Зеленський також висловив вдячність Стармеру за його рішучу позицію, за сприяння підтримці зв’язку, за докладені зусилля для здійснення необхідних дій, що дійсно допоможуть. «Бажаю Сполученому Королівству та всім британцям лише успіху та втілення ваших національних цілей. Ми віримо у Британію. Кіре, ти завжди будеш бажаним гостем в Україні», – додав він. Як повідомляв Укрінформ, прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер у понеділок, 22 червня, оголосив про своє рішення піти у відставку. Політична напруженість у Великій Британії загострилася після травневих місцевих виборів, за підсумками яких лейбористська партія вперше втратила контроль над парламентом Уельсу та здобула на 1,4 тисячі представників менше у різних законодавчих органах країни, ніж раніше. Стармер взяв на себе відповідальність за невдалі результати виборів, але відмовився залишати посади лідера лейбористів та прем’єр-міністра Британії. Після цього приблизно 100 депутатів Палати громад від Лейбористської партії публічно закликали його до відставки, а згодом до цих вимог приєдналися й члени уряду. Фото: Володимир Зеленський / Х Британія Відставка Зеленський Стармер
