Нове відключення електроенергії сталося на Запорізькій АЕС

На ЗАЕС трапилося чергове знеструмлення 20.06.2026 21:57 Укрінформ Запорізька атомна електростанція сьогодні знову опинилася без живлення – вдвадцяте від моменту початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

Про це повідомило Міністерство енергетики на своїй сторінці у Фейсбуці, як передає Укрінформ.

Як зауважують у відомстві, через бойові дії, які веде Російська Федерація, об’єкт втратив енергопостачання від лінії електропередачі «Феросплавна-1» (330 кВ).

Після цього інциденту автоматично активувалися аварійні дизель-генератори, які забезпечили резервне електроживлення для охолодження активної зони реактора та підтримки інших критично важливих функцій ядерної безпеки на об’єкті.

Міністерство підкреслює: своїми військовими діями в Україні, особливо в районі Запорізької АЕС, Росія створює ризики для загальної ядерної безпеки. Єдиним дієвим способом запобігти катастрофі є повна демілітаризація станції та повернення її під повний контроль українського ліцензованого оператора.

Як інформував Укрінформ, минулого тижня на Запорізькій АЕС вже траплялося 19-те знеструмлення.

Тимчасова окупація Знеструмлення Росія Війна ЗАЕС Війна з Росією

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *